Smart City Plan
دانلود بازی شهرسازی Smart City Plan v1.09 نسخه Portable
مرداد ۱, ۱۳۹۹
بازی Untitled Goose Game
نسخه فیزیکی بازی Untitled Goose Game پاییز امسال برای نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ عرضه می‌شود
مرداد ۱, ۱۳۹۹

سران شرکت یوبی‌سافت نقش شخصیت‌های مونث در بازی‌های Assassin’s Creed را کاهش داده‌اند

Assassin’s Creed

به نظر می‌رسد شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) از نظر سیستمی و منابع انسانی در وضعیت خوبی قرار ندارد و تمامی گزارشات بر علیه این شرکت شهادت می‌دهند.

در هفته‌های اخیر اتهامات سوء رفتار جنسی زیادی نسبت به کارکنان یوبی‌سافت مطرح شده که به دنبال آن تغییرات پایه‌ای زیادی در بخش‌های گوناگون این شرکت فرانسوی ایجاد شده است. رئیس بخش خلاقیت، سرج هاسکوئت (Serge Hascoet)، مدیر استودیو‌های کانادا، یانیس مالات (Yannis Mallat)، و رئیس بخش منابع انسانی، سیسیل کُرنت (Cecile Cornet)، مدیران بالا رده‌ای هستند که اخیراََ به دلیل اتهامات مذکور یوبی‌سافت را ترک کرده‌اند و مطمئناََ این تغییرات ناگهانی باعث تحول اساسی در این شرکت خواهد شد.

نویسنده‌ی وبسایت بلومبرگ (Bloomberg)، آقای جیسون شریر (Jason Schreier)، وارد جزئیات ماجرا شده و سیاست‌های یوبی‌سافت را در این مورد بررسی کرده است. با توجه به گزارش‌های منتشر شده، محیط استودیوهای تمامی شعبه‌های این شرکت مردانه هستند و اتهامات اخیر در بخش منابع انسانی دارای پرونده هستند اما برای سال‌ها مخفی نگه داشته شده‌اند.

در گزارش‌ها آمده است که فضای به وجود آمده در استودیو‌های این شرکت در تصمیمات کلیدی و طراحی‌های درون بازی نیز تاثیر گذاشته‌اند و شخصیت‌های مونث بازی‌های شرکت یوبی‌سافت تحت تاثیر این تصمیمات قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال چندین شخصیت اصلی مونث در سری Assassin’s Creed از نظر روایتی با تغییراتی رو به رو شده‌اند که دلیل اصلی آن “فروش کم بازی‌ها با شخصیت اصلی مونث” ذکر شده است. آقای شریر به این نکته اشاره می‌کند که عناوینی مانند Tomb Raider ،Horizon Zero Dawn و The Last of Us Part 2 به راحتی چنین ادعایی را نقض می‌کند و به نظر می‌رسد جمله‌ی مذکور تنها نظر شخصی برخی مدیران بالا رده‌ی یوبی‌سافت باشد.

در ادامه گزارش توضیح می‌دهد که قرار بود در بازی Assassin’s Creed Syndicate دو قلوهای جیکوب و ایو به اندازه‌ی یکسان گیم‌پلی داشته باشند اما در نسخه‌ی نهایی شاهد حضور کمرنگ‌تر شخصیت مونث بودیم و متوجه شدیم که جیکوب سلطه‌ی بیشتری بر داستان دارد. در مورد نسخه‌ی Origins نیز قرار بود در همان اوایل بازی شاهد کشته شدن یا از کار افتادن بایک (شخصیت اصلی بازی) باشیم و در ادامه بازی‌بازان در نقش آیا (همسر او) قرار گیرند که در نسخه‌ی نهایی این اتفاق رخ نداد و شخصیت اصلی همان بایک باقی ماند در حالی که تنها در سکانس‌های محدودی کنترل آیا در دست بازی‌باز قرار گرفت. در بازی Assassin’s Creed Odyssey نیز قرار بود کاساندرا تنها شخصیت قابل بازی باشد اما مدیران بالا رده این ایده را رد کردند و خواهان اضافه کردن شخصیت اصلی مذکر شدند.

در آخرین اخبار مرتبط با Assassin’s Creed: Valhalla متوجه شدیم که بازی‌بازان این گزینه را دارند که جنسیت شخصیت ایور (Eivor) را در هر نقطه‌ای از بازی تغییر دهند.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ ۲۷ آبان (۱۷ نوامبر) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه می‌شود. هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی بازی برای کنسول‌های نسل بعد مشخص نشده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟