یوبیسافت قابلیت کراس پلی را به تمامی بازی‌های PvP اضافه خواهد کرد
آبان ۹, ۱۳۹۸
تریلر زمان عرضه نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2
آبان ۹, ۱۳۹۸

پلی‌استیشن ۴ به دومین کنسول پرفروش تاریخ تبدیل شد

به تازگی شرکت سونی (Sony) از گزارش مالی جدید خود رونمایی نموده که تا تاریخ دوشنبه، ۸ مهرماه ۱۳۹۸ (۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی) محاسبه شده است. این گزارش به ارسال کلی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرداخته و تاکنون تعداد ۱۰۲٫۸ میلیون دستگاه از این کنسول، به خرده‌فروشی‌ها ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، تعداد ۲٫۸ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۴ در یک‌چهارم سوم سال ۲۰۱۹ میلادی، به خرده‌فروشی‌ها ارسال شده است و این در حالی بوده که در سال گذشته و در همین زمان، بالغ بر ۳٫۹ میلیون دستگاه از این کنسول به خرده‌فروشی‌ها ارسال شد. به علاوه، تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس نیز به بیشترین حد خود رسیده است و تاکنون ۳۶٫۹ میلیون بازی‌باز، اشتراک پلی‌استیشن پلاس را دریافت کرد‌‌ه‌اند. همچنین این در حالی است که در سال گذشته و در همین زمان، تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس، ۳۴٫۳ میلیون بازی‌باز بوده است.

لازم به اشاره است که شرکت سونی در این گزارش، به فروش نرم‌افزاری نیز پرداخته است و تاکنون ۶۱٫۳ میلیون واحد نرم‌افزار از این شرکت به فروش رفته است. همچنین ۳۷ درصد از آن‌ها به صورت دیجیتالی اعلام شده است.

با این تفاسیر، کنسول پلی‌استیشن ۴ فروشی شگفت‌انگیز را تجربه کرده است ولی تعداد ارسال آن به خرده‌فروشی‌ها در این گزارش، اندکی از پیش‌بینی‌ها پایین‌تر محسوب می‌شود. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر رونمایی از کنسول پلی‌استیشن ۵، در فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ میلادی و انتشار آن در تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی منتشر شده است که با وجود چنین موفقیتی، احتمالا شروع مناسبی برای این کنسول نیز رقم خواهد خورد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟