دانلود بازی Driftpunk Racer برای PC
دی ۳۰, ۱۳۹۸
دانلود بازی ترسناک Zombie Claus برای PC
دی ۳۰, ۱۳۹۸

راکستار با عدم پرداخت مالیات در انگلستان ۳۷٫۶ میلیون پوند سود کرده است

گروه TaxWatch UK که عملکرد مالیاتی شرکت‌های مختلف در انگلستان را بررسی می‌کند، اعلام کرده که شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) با بهره‌برداری از طرحی که به بازی‌سازان مستقل اجازه می‌دهد مالیاتی پرداخت نکنند، توانسته خود را از پرداخت مالیات معاف کند و ۳۷٫۶ میلیون پوند در این زمینه سود کرده است.

TaxWatch UK مدعی شده که راکستار گیمز چهار سال است که مالیاتی به دولت انگلستان پرداخت نکرده است و در مجموع ۸۰ میلیون پوند از این بابت سوده کرده است. جرج ترنر (George Turner)، رئیس گروه TaxWatch UK، در این باره گفته است:

ممکن است این مسئله زیر سر دولت باشد و آن‌ها از برنامه‌ای که متعلق به بازی‌سازان مستقل و شرکت‌های کوچک است، برای سرمایه‌گذاری روی یک شرکت شدیدا پرسود یعنی راکستار استفاده کرده‌اند. مدارک نشان می‌دهند که فورا باید جلسه‌ای در این مورد شکل گیرد.

گزارش TaxWatch UK، خبر از سرمایه‌گذاری مبلغ زیادی از این پول برای تولید نسخه‌ی بعدی GTA که به زودی قرار است عرضه شود می‌دهد. ترنر در این باره می‌گوید:

این امر واضح است، چرا که این شرکت از زمان GTA V هیچ عنوان دیگری را تحت برچسب “متعلق به فرهنگ بریتانیایی” ثبت نکرده است. برچسبی که در وهله‌ی اول برای استفاده‌ی طرح عدم پرداخت مالیات لازم است. استودیوها می‌توانند پیش از عرضه‌ی بازی، از پول مربوط به عدم پرداخت مالیات استفاده کنند تا هزینه‌های خود را تامین کنند. ممکن است راکستار از این مبلغ هنگفت برای تولید GTA IV استفاده کرده باشد. در حالی که GTA V هزینه‌ای معادل ۱۳۷ میلیون دلار داشت، GTA IV قطعا بیشتر از این هزینه خواهد داشت.

سال گذشته نیز صحبت از عدم پرداخت مالیات توسط راکستار مطرح شد و این معلوم شد این شرکت از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، مبلغی معادل ۴۲ میلیون پوند را تحت برنامه‌ی عدم پرداخت مالیات برای بازی‌سازان، پرداخت نکرده است. راکستار هنوز پاسخی در این باره نداده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟