دانلود بازی کامپیوتر King’s League II نسخه کرک شده SKiDROW
آبان ۲۱, ۱۳۹۸
دانلود بازی کامپیوتر Barotrauma نسخه Early Access
آبان ۲۱, ۱۳۹۸

بررسی بازی موبایل First Summoner

مدتی می‌شود که بازی موبایل First Summoner برای گوشی‌های تلفن همراه منتشر شده است. با زومجی همراه باشید تا نگاهی به این بازی داشته باشیم.

 

به‌تازگی بازی موبایل First Summoner برای سیستم‌ عامل‌های iOS و اندروید منتشر شده است. این بازی نقش آفرینی و کارتی توسط استودیوی بازی‌سازی LINE Games به‌صورت F2P ساخته شده که تجربه خوبی از بازی‌های نقش آفرینی و کارتی را روی پلتفرم‌های مقصد ارائه کرده است. بازی دارای بخش داستانی و بخش‌های متنوع دیگر است که می‌تواند ساعت‌ها بازیکن را سرگرم کند و گزینه مناسبی برای طرفداران این سبک از آثار روی گوشی‌های تلفن همراه باشد. بازی First Summoner گیم پلی ساده، اما نسبتا جذابی دارد که هر گروه و شخصی به‌خصوص طرفداران بازی‌های نقش آفرینی و کارتی را می‌تواند جذب کند. بااین‌حال، بازی کمبودهایی را نیز دارد که در ادامه بررسی بازی First Summoner به آن خواهیم پرداخت. با بررسی بازی اندروید و آیفون First Summoner همراه باشید.

بازی موبایل First Summoner

شخصیت پردازی شخصیت اصلی داستان سطحی بوده است

بازی آیفون و اندروید First Summoner گیم پلی ساده‌ای دارد که شما کنترل یک زن را بر عهده دارید که در ابتدای بازی کشته می‌شود، اما توسط فرشته مرگ نجات داده خواهد شد تا علیه تاریکی مبارزه کند. شخصیت اصلی داستان تنها یک تیر و کمان در دست دارد و همچنین می‌تواند نیروهای تاریکی را نیز کنترل کند. بازی سیستم ساده‌ای دارد. چندین کارت در اختیار شما قرار داده شده که هر کارت قیمتی دارد که با پرداخت آن صاحب سرباز یا قدرت ویژه‌ای خواهید شد. بخش اقتصادی بازی نیاز به مدیریت خوب بازیکن دارد تا بتواند یک مرحله را به پایان برساند و چالش خوبی برای بازیکن ایجاد می‌کند. هزینه هر کارت در بازی نه کم و نه زیاد است و درواقع به اندازه‌ای است تا بازیکن را مجبور کند تا پیش از استفاده از هر کارت کمی به نیاز خود در مرحله فکر و کارت مناسب را انتخاب کند که نیاز به لوت کردن شما در طول مرحله نیز دارد. کارت‌های بازی نیز تنوع خوبی دارند که با پیشروی در بازی کارت‌های بیشتری باز خواهند شد یا اینکه می‌توانید با پرداخت درون برنامه‌ای صاحب آن‌ها شوید. در مجموع نیروهایی که در اختیار بازیکن قرار داده شده تنوع خوب و مناسبی دارد که قابلیت ارتقا نیز دارد که ارتقای آن با پرداخت درون برنامه‌ای یا با دریافت کارت‌های مشابه بیشتر در طول بازی انجام می‌شود؛ به‌طوری‌که با لوت کردن بیشتر در بازی ازطریق تکرار مراحل یا دادن مأموریت به نیروهایی که به آن نیاز ندارید و اضافه هستند، می‌توانید به کارت‌های شخصیت‌ها برای ارتقا دست پیدا کنید. بااین‌حال، گیم پلی بازی خیلی عمق زیادی ندارد و شما تنها قابلیت کنترل شخصیت یا هدف قرار دادن دشمن را در اختیار دارید که با اینکه ساده است، اما وظیفه بازیکن تنها کنترل شخصیت یا مدیریت خرید کارت و نیرو است و به همین منظور است که قهرمان اصلی ممکن است به شخصیت مهمی برای شما تبدیل نشود و درواقع شاید یک قهرمان متفاوت یا حتی شخصیتی که خودتان خلق کنید نیز می‌تواند جای قهرمان بازی قرار بگیرد که این درواقع نشان می‌دهد که شخصیت پردازی شخصیت اصلی داستان سطحی بوده است.

بازی موبایل First Summoner

طراحی مراحل خیلی عمق زیادی ندارد و خیلی سریع تکراری خواهد شد

در طول بازی شما نیاز به هزینه برای خرید کارت و و نیرو خواهید داشت که این هزینه در طول بازی با کشتن نیروهای دشمن یا کارهای دیگر مثل باز کردن جعبه دوباره باز خواهد گشت تا بتوانید نیروهای خود را تقویت کنید. هزینه کارت‌ها در طول بازی بیشتر می‌شود که بسته به کیفیت کارت و نیروهای آن دارد. بازی دارای بخش داستانی است، اما این بخش کمی حالت تزئینی دارد و اگرچه پیش از هر مرحله و محیط جدید، داستانی به حالت گرافیکی نمایش داده می‌شود یا افرادی از شما برای مبارزه با تاریکی کمک می‌خواهند، اما نقش خاصی در روند و اتفاقات بازی ندارند. با اینکه بازی دارای محیط‌های متنوعی از جمله محیط جنگلی، کوهستان برفی تا غار و بیابان است، اما طراحی مراحل خیلی عمق زیادی ندارد و خیلی سریع تکراری خواهد شد. حتی با اینکه سختی و چالش هر مرحله ممکن است بیشتر شود، اما این موضوع باعث تنوع مراحل نخواهد شد و شما در طول هر مرحله باید محیطی را پاکسازی کنید که ممکن است در طول مراحل اشخاصی نیز به شما کمک کنند یا با مینی باس‌هایی نیز مواجه شوید. در هر نقشه یک مرحله مخفی نیز وجود دارد که از تنوع بهتر و نسبتا خوبی نیز برخودار است و شاید بهتر بود از این مراحل بیشتر در بازی وجود داشت. درکنار مراحل تکراری، طراحی نقشه نیز کاملا تکراری است و از تنوع خوبی برخودار نیست و هر ۱۰ مرحله‌ای که در هر نقشه به شما داده خواهد شد، کمترین تفاوتی از نظر ظاهری دارد که ظاهرا سازندگان بازی تنها بخش‌هایی از آن را در هر مرحله تغییر داده‌اند.

بازی موبایل First Summoner

هر نقشه بازی یک باس فایت دارد که هر یک از آن‌ها بسیار متفاوت هستند که از نکات مثبت بازی محسوب می‌شود

شاید مراحل داستانی بازی خیلی تنوعی نداشته باشد، اما در مقابل هر نقشه بازی یک باس فایت دارد که هر یک از آن‌ها بسیار متفاوت هستند که از نکات مثبت بازی محسوب می‌شود. هر باس چالش متفاوتی دارد و به یک شکل نمی‌توانید با آن مبارزه کنید و همین موضوع باعث شده تا مبارزه با هر باس تجربه متفاوتی را رقم بزند. به جز این موارد، درجه سختی بازی پس از اتمام هر مرحله قابل افزایش خواهد بود که می‌تواند چالش بیشتری را برای بازیکن ایجاد کند. بازی دارای بخش‌های بیشتری از جمله بتلفیلد یا چلنج با نام Chaos نیز است که نسبت به بخش داستانی متفاوت است، اما مانند بخش اصلی نیز تنوع بالایی نخواهد داشت و بیشتر برای جمع‌آوری آیتم‌ها و کارت‌های ارزشمند می‌تواند به بازیکن کمک کند. در بخش Chaos شما باید با شکست دادن نیروهای تاریکی در هر مرحله بالا بروید تا آیتم‌های ارزشمندی را دریافت کنید و سیستم این مراحل مثل یک سیستم درختی است که چالش هر سطح به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. در بخش بتلفیلد نیز باید با نسخه شیطانی خود مواجه شوید که این بخش به دو بخش حمله و دفاع تقسیم شده که در هر دوی آن‌ها باید نسخه شیطانی خود را متوقف و نابود کنید. با اینکه بازی موبایل First Summoner یک بازی F2P است، اما بخش پرداخت درون برنامه‌ای آن بیشتر برای موارد ظاهری است و در طول روند بازی، بازیکن چندان نیازی به هزینه بیشتر پیدا نمی‌کند.

بازی موبایل First Summoner

صداگذاری شخصیت‌‌ها و دشمنان از نکات مثبت و قوت بازی به حساب می‌آید

در مجموع بازی مراحل بسیار زیادی به‌همراه بخش‌های متفاوت دارد که ارزش تکرار مراحل شاید بالا نباشد، اما برای ارتقای شخصیت خود و کارت‌ها لازم است. بخش ارتقای بازی ساده است و تنها به ارتقای لباس و لوازم مبارزه خلاصه خواهد شد و این بخش شامل بالا بردن دستی نوار سلامتی یا دمیج نیست و این موضوع به‌صورت اتوماتیک با بالا رفتن سطح بازیکن افزایش پیدا خواهد کرد. در مجموع بخش نقش آفرینی بازی کمی سطحی کار شده و می‌توانست عمق بیشتری داشته باشد و در بیشتر بخش‌ها به‌خصوص در بخش ارتقا، شاهد عمق خیلی خاصی نیستیم و بسیار ساده طراحی شده که سادگی آن شاید برای کاربران عادی یک نکته مثبت هم باشد. همچنین بخش شخصی سازی نیز چندان گسترده و متنوع نیست و شاید بهتر بود در طول بازی لباس‌های بیشتری باز می‌شد تا اینکه با پرداخت درون برنامه‌ای بیشتر لباس‌های بازی که اکثرا خیلی با محیط و جو آن نیز سازگاری ندارند، باز و استفاده شوند. گرافیک بازی در مجموع قابل قبول است و کیفیت خوبی دارد و صداگذاری شخصیت‌ها و دشمنان نیز از نکات مثبت و قوت اثر به حساب می‌آید، اما موسیقی بازی چندان چنگی به دل نمی‌زند و بسیار ساده است و حتی شاید احساس شود که چندان با محیط بازی نیز همخوانی ندارد. 

بازی موبایل First Summoner

بازی موبایل First Summoner می‌تواند ساعت‌ها طرفداران بازی‌های نقش آفرینی و کارتی را روی گوشی‌های تلفن همراه خود سرگرم کند. بازی دارای مراحل داستانی بسیاری است که تنوع بالا و عمق زیادی ندارند که خیلی زود تکراری و شاید خسته کننده شوند، اما از طرفی دارای باس فایت‌های متنوع و جذابی است که ارزش اتمام هر نقشه را افزایش می‌دهد. همچنین بازی دارای بخش چالش و بتلفیلد نیز است که این دو بخش نیز از تنوع بالایی برخودار نیست و خیلی زود تکراری خواهد شد. بازی گرافیک خوبی دارد و همچنین صداگذاری شخصیت‌ها بسیار خوب کار شده، اما موسیقی بازی به یک نکته منفی در آن تبدیل شده است. بازی دارای تنوع خوبی در بخش کارت و نیرو است، اما بخش ارتقای اثر از عمق بالایی برخودار نیست. بخش داستانی نیز بیشتر حال تزئینی دارد و شخصیت پردازی بازی نیز خیلی سطحی کار شده است. درکنار این موارد، بازی موبایل First Summoner می‌تواند گزینه خوبی برای طرفداران بازی‌های نقش آفرینی و کارتی روی گوشی‌های تلفن همراه باشد که شاید در آینده با به‌روزرسانی بیشتر به بازی بهتر و با ارزش بیشتری نیز تبدیل شود. ضمنا یادآوری می‌کنیم که زومجی در کنار بررسی بازی‌های موبایل، به‌طور مرتب به معرفی بهترین بازی های اندروید هم می‌پردازد که مطالعه‌ی این مقالات برای علاقه‌مندان به آثار این پلتفرم خالی از لطف نیست.

بازی موبایل First Summoner روی سیستم‌عامل iOS بررسی شده است.

First Summoner

بازی موبایل First Summoner شاید در بخش نقش آفرینی عمق زیادی نداشته باشد، اما تجربه خوبی از ترکیب سبک RPG و کارتی را ارائه می‌دهد و تا مدت زیادی می‌تواند هر بازیکنی را سرگرم کند. مراحل داستانی بازی ممکن است خسته کننده و تکراری شود، اما از طرفی هریک از پنج باس فایت آن چالش متفاوتی را برای بازیکن رقم خواهد زد. بخش داستانی بیشتر حالت تزئینی دارد و در شخصیت پردازی قهرمان اصلی نیز عمق زیادی دیده نمی‌شود. بازی بخش‌های متنوع دیگری هم دارد که آن‌ها نیز به مرور تکراری خواهند شد. این اثر دارای گرافیک قابل قبولی است و صداگذاری از نقاط قوت آن به‌شمار می‌رود، اما در مقابل موسیقی آن چندان چنگی به دل نمی‌زند. در مجموع بازی First Summoner می‌تواند گزینه خوبی برای طرفداران این سبک از بازی‌ها باشد.
مسیح کریمی

 

نقاط قوت

  • + تنوع خوب نیروها و کارت‌ها
  • + صداگذاری قوی 
  • + تنوع خوب باس فایت‌ها
  • + مراحل مخفی متنوع

نقاط ضعف

  • – تنوع پایین مراحل اصلی که باعث تکراری شدن آن می‌شود
  • – موسیقی بازی
  • – بخش داستانی و شخصیت پردازی قهرمان اصلی می‌توانست بهتر کار شود

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟