دانلود بازی کامپیوتر ماجرایی West of Dead
دانلود بازی کامپیوتر ماجرایی West of Dead نسخه GOG
تیر ۳, ۱۳۹۹
Super Smash Bros
تریلری از شخصیت جدید بازی Super Smash Bros. Ultimate منتشر شد
تیر ۳, ۱۳۹۹

نیل دراکمن: ساخت The Last of Us Part 3 سخت‌تر از بازی دوم خواهد بود

The Last of Us Part 3

اگر داستانی جذاب و در عین حال پایبند به دنیای The Last of Us وجود داشته باشد نسخه‌ی سوم این سری نیز ساخته خواهد شد. ناتی‌داگ (Naughty Dog) مثل همیشه به دنبال کیفیت است.

بازی The Last of Us Part 2 تنها مدتی پیش در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت اما برای چنین سری بزرگی به سرعت بحث‌های ساخت ادامه‌ی آن پیش می‌آید. با توجه به استقبال منتقدین و از طرفی فروش خارق‌العاده‌ی بازی در سرتاسر جهان، به احتمال زیاد شرکت سونی و استودیوی ناتی‌داگ از همین حالا به ایده‌های مختلف و ادامه‌ی احتمالی فکر می‌کنند. کارگردان و مغز متفکر این سری، آقای نیل دراکمن (Neil Druckmann)، می‌گوید نگرانی اصلی او فروش احتمالی نیست بلکه پیدا کردن یک داستان جذاب و ارزشمند برای نسخه‌ی بعدی مبحث اصلی خواهد بود.

در مصاحبه‌ای با وبسایت Indie Wire، از آقای دراکمن این سوال مطرح شد که آیا احتمال ساخت The Last of Us Part 3 وجود دارد یا خیر. دراکمن توضیح داد که ادامه‌ی بعدی برای این سری باید آزمایشی را طی کند که نسخه‌ی دوم آن طی کرد و این بدان معنا است که ناتی‌داگ باید به دنبال راه‌های جدید و جذاب برای ارائه‌ی یک داستان خارق‌العاده‌ی دیگر پیدا کند و آن‌ها قصد ندارد همان زمینه‌‌های روایتی قبلی را ادامه دهند. دراکمن در ادامه می‌گوید ساخت نسخه‌ی دوم به اندازه‌ی کافی سخت بود و توسعه‌ی یک ادامه‌دیگری (قسمت سوم) سخت‌تر هم خواهد بود و او در حال حاضر هیچ ایده‌ای برای انجام چنین کاری ندارد. او در این باره توضیح داد:

این شاید مبهم و محتاطانه باشد اما به نظر من قسمت سوم (Part III) باید در آزمایشی سربلند شود که نسخه‌ی دوم آن را طی کرد و سربلند شد. مخاطبین هیچ انتظار خاصی از بازی اول نداشتند و ما می‌توانستیم به هر گونه‌ای آن اثر را شکل دهیم اما حالا ما شخصیت‌ها، پیش‌زمینه و پروسه‌ای را خلق کرده‌ایم که در میان مخاطبین تثبیت شده‌اند. در حقیقت قصد ما از ساخت نسخه‌ی دوم ارائه‌ی تجربه‌ای نبود که طرفداران با آن راحت باشند بلکه تصمیم داشتیم عنوانی را ارائه دهیم که هسته‌ی احساسی بازی اول را در خود جای دهد. بدون توجه به این موارد هیچ دلیلی برای ساخت بازی سوم وجود ندارد. پیدا کردن هسته‌ی احساسی و پیوند ذکر شده برای بازی دوم خیلی سخت‌تر از نسخه‌ی اول بود. از طرفی پیشروی در این دنیا و ادامه دادن روایت در عین ایجاد تحول و پایبندی به دنیای ابتدایی دشوار خواهد بود. مخاطبین در طول این سری موارد داستانی زیادی مانند رخ دادن شیوع بیماری را دیده‌اند و من در حال حاضر نمی‌دانم چگونه تجربه‌های جدیدی را به وجود آوریم که در عین حال شامل تاثیر همیشگی داستان سری و احساسات پیرامون آن شود.

قبل از این مصاحبه آقای دراکمن اعلام کرده بود که احتمال ساخت بازی سوم وجود دارد. او در گفت و گویی با مجله‌ی GQ گفته بود:

ممکن است که بازی بعدی قسمت سوم The Last of Us باشد. شاید هم با یک آی‌پی کاملا جدید طرف باشیم.

باید دید که آیا تیم ناتی‌داگ موفق می‌شود یک داستان تازه و در عین حال مرتبط با هسته‌ی اصلی دنیای بازی و احساسات پیرامون آن خلق کند یا خیر.

طبق اعداد و آمار در دست قرار گرفته، اثر جدید استودیو‌ی ناتی داگ (Naughty Dog) توانست با پشت سر گذاشتن بازی Animal Crossing: New Horizons تبدیل به پرفروش‌ترین بازی زمان انتشار سال ۲۰۲۰ شود.

The Last of Us Part 2 هم اکنون برروی پلی‌استیشن ۴ در دسترس است. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را از طریق این لینک مطالعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟