بازی Mittelborg: City of Mages
نقدها و نمرات بازی Mittelborg: City of Mages
مرداد ۱۸, ۱۳۹۹
Assassin’s Creed Valhalla
تریلر جدید Assassin’s Creed Valhalla به شخصیت مونث Eivor اختصاص دارد
مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

تریلر جدید عنوان Marvel’s Avengers به محتوای انحصاری کنسول‌های پلی‌اسیتشن اشاره دارد

Marvel’s Avengers

در حال حاضر بسیار واضح است که محبوب‌ترین پلتفرم مقصد بازی Marvel’s Avengers کنسول‌های پلی‌استیشن شرکت سونی به حساب می‌آید. با این که بسیاری از طرفداران دنیای مارول و دارندگان کنسول‌های اکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی اعتراض خود را نسبت به ارائه‌ی محتویات انحصاری به استودیوی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) و شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) ابراز کرده‌اند اما به نظر می‌‌رسد که چه این افراد بازی Marvel’s Avengers را دوست داشته باشند یا از آن متنفر شوند، محتوای انحصاری این عنوان تغییری نخواهد کرد.

این محتویات انحصاری شامل شخصیت بسیار محبوب Spider-Man است که به صورت بسته الحاقی در سال آینده به بازی افزوده می‌شود، برخی از لباس‌های افسانه‌ای و منحصر به فرد قهرمانان به همراه دسترسی‌های زودتر کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن به نسخه‌ی بتا و موارد دیگر می‌شود. حال شرکت سونی بعد از استقبال بالای هواداران از پیش فروش بازی Marvel’s Avengers فرصت را غنیمت شمرد و با ارائه‌ی ویدئویی برخی از این محتویات انحصاری را به نمایش گذاشت تا بیشتر این موقعیت عالی را برای بازی‌بازان پررنگ کند.

امروز تریلری جدید از محتویات انحصاری کنسول‌های پلی‌استیشن منتشر شد که PlayStation Advantage نام داشت. این تریلر به خوبی تمرکز استودیوی کریستال داینامیکس و شرکت اسکوئر انیکس را بر محتویات انحصاری بازی Marvel’s Avengers نشان می‌دهد. با توجه به واکنش‌های شدید برخی از بازی‌بازان نسبت به این موضوع و اعتراض‌های بعضا گسترده، ارائه‌ی این تریلر می‌تواند واکنش‌های دیگری هم در پی داشته باشد اما هر چه که هست مشخص می‌شود که هیچ‌کدام از سه شرکت سونی، کریستال داینامیکس و اسکوئر انیکس نه تنها به این اعتراض‌ها توجهی نکرده بلکه با ارائه‌ی بیانیه و ویدئوهایی این چنینی سعی دارند به صورت مستقیم و غیرمستقیم پاسخ معترضان را بدهند. در حالی که شاید با کمی صبر کردن می‌توانستند کمی از حرارت به وجود آمده در چند وقت اخیر را کاهش داده و سپس به ارائه‌ی بیانیه و یا انتشار ویدئو از برخی محتویات انحصاری بازی Marvel’s Avengers بپردازند اما نسبت به این اتفاقات بی‌توجه بوده و همچنان بر تصمیم خود استوار هستند. آمار و ارقام منتشر شده نیز به خوبی نشان می‌دهند با این که اقبال نسبت به بازی Marvel’s Avengers از سوی برخی کاربران کاهش یافته اما از طرف دیگر این عنوان پیش‌خریدی فراتر از انتظارات را به ثبت رسانده است که عمده‌ی این اتفاق به علت محتویات انحصاری این بازی و استقبال پرشور دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن از این اقدام بوده است.

بدون شک بزرگ‌ترین مورد انحصاری سونی در بازی Marvel’s Avengers مربوط به انحصاری بودن کامل شخصیت Spider-Man است که در سال ۲۰۲۱ به این بازی می‌آید. در میان این تریلر منتشر شده که بیشتر از صحنه‌های مبارزه‌ی انتقام‌جویان تشکیل شده است، شرکت اسکوئر انیکس تایید کرد که دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن به صورت انحصاری زمانی از برخی چالش‌ها و ماموریت‌های ماهانه برخوردار خواهند بود. برخلاف بسته الحاقی داستانی Spider-Man، این چالش‌ها به صورت زمانی در انحصار شرکت سونی بوده و برای دارندگان کنسول‌های اکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی از ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی یعنی یک سال بعد در دسترس قرار خواهند گرفت.

اما یکی دیگر از بخش‌های مهم و چشم‌گیر محتوای انحصاری زمانی بازی Marvel’s Avengers مربوط به لباس‌های Legendary قهرمانان می‌شود که در واقع بالاترین سطح موارد تزیینی در این عنوان به شمار می‌آیند. کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن قادر خواهند بود تا یک ماه زودتر این لباس‌ها را به دست آورده و یا از طریق فروشگاه درون بازی خریداری نمایند. در این تریلر ما شاهد لباس‌های Legendary خاصی برای شخصیت‌های Iron Man ،Black Widow ،Thor ،Ms. Marvel و Hulk بودیم که از طراحی منحصر به فرد و چشم‌نوازی برخوردار بودند و از ظاهر این ابرقهرمانان در دنیای کمیک و یا فیلم‌های سینمایی مشهور مارول الهام گرفته‌اند.

بدون شک این خبر و ارائه‌ی تریلر از محتوای انحصاری برای دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن شرکت سونی خبر بسیار جذاب و خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود و از طرفی به نارضایتی سایر بازی‌بازان خواهد افزود. به نظر جالب می‌شد اگر شرکت اسکوئر انیکس برای سایر پلتفرم‌ها نیز محتوای انحصاری مشابه را در نظر می‌گرفت اما با توجه به رابطه و پیوند عمیق این شرکت با سونی که در سال‌های اخیر بسیار شاهد آن بوده‌ایم، این اتفاق رخ نخواهد داد. همچنین استودیوی کریستال داینامیکس در خبری رسمی تایید نمود که آن‌ها هیچ قهرمانی را به صورت انحصاری در اختیار دو پلتفرم اکس‌باکس و رایانه‌های شخصی قرار نمی‌دهند.

مطمئنا محتویات بسیار زیادی برای بازی Marvel’s Avengers در طی مدت زمان پس از عرضه‌ی بازی منتشر می‌شود که برای تمامی بازی‌بازان در دسترس خواهد بود اما این موضوع که برخی از این افراد تا یک سال کامل به چالش‌های ماهانه‌ی بازی دسترسی ندارند، موضوع کوچکی به شمار نمی‌آید. از طرفی با وجود این اتفاقات و بیانیه‌ی اخیر شرکت اسکوئر انیکس و استودیوی کریستال داینامیکس در مورد محتویات انحصاری بازی Marvel’s Avengers، نقد‌ها و اعتراضات زیادی حتی به صورت مقاله و تحلیل‌های گوناگون بر علیه این دو توسعه‌دهنده و ناشر منتشر شده است که آن‌ها باید برای افزایش آن‌ها فکری کنند. البته در حال حاضر به نظر می‌رسد که شرکت اسکوئر انیکس زیاد به این موارد بها نخواهد داد و همچنان مسیری که در نظر دارد را بدون تغییر خواهد پیمود.

شما در پایان می‌توانید به مشاهده‌ی تریلر برخی از محتویات انحصاری بازی Marvel’s Avengers بپردازید:

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 14 =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟