کوجیما
کوجیما برای ساخت عنوانی ترسناک با یک خالق مانگای مشهور در مرحله‌ی مذاکره قرار دارد
مرداد ۶, ۱۳۹۹
بازی Halo Infinite
بازی Halo Infinite شروع برنامه‌ای ۱۰ ساله برای این سری خواهد بود
مرداد ۶, ۱۳۹۹

الکترونیک ‌آرتس نگاه ویژه‌ای به بخش Career بازی FIFA 21 دارد

بازی FIFA 21

اخبار شنیده شده از سوی بخش ورزشی شرکت الکترونیک‌آرتز (EA) حاکی از این مسئله هستند که بخش محبوب Career در مجموعه‌ی FIFA، در نسخه‌ی جدید خود شامل تغییرات جالب توجه‌ای خواهد بود.

شرکت الکترونیک ‌آرتس در سال‌های اخیر به واسطه‌ی اعمال سیاست‌های صرفاً درآمدزای خود در مجموعه‌ی FIFA، از طرف بازی‌بازان و کارشناسان مورد انتقاد و هجمه‌های بسیار شدیدی قرار گرفته است که از جمله‌ی این سیاست‌های ناپسند نیز می‌توان به تمرکز بیش‌از اندازه به بخش پرسود Ultimate Team، عدم اعمال تغییرات اساسی در گیم‌پلی بازی و به فراموشی سپردن بخش‌های بسیار محبوبی چون Career اشاره نمود.

البته لازم به ذکر است که FIFA 20 علی‌رغم نداشتن تغییر قابل ملاحظه نسبت به نسخه‌های پیشین و تنها با افزوده شدن بخش VOLTA توانست تا فعلاً بخشی از هجمه‌های روانه شده به EA Sports را کنترل کند. اما همانطور که می‌توان حدس زد، با توجه عدم عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از بازی PES در سال جاری و ارایه‌ی یک به‌روزرسان با قیمتی بسیار کمتر از نسخه‌ی کامل بازی از سوی شرکت کونامی (KONAMI) که صدالبته این سیاست نیز مورد تحسین بازی‌بازان و منتقدان قرار گرفت، حال الکترونیک ‌آرتس باید چاره‌ای اساسی برای نسخه‌ی ۲۱ این مجموعه پیدا کند.

از طرف دیگر، به‌نظر می‌رسد که این موضوع الکترونیک ‌آرتس را قانع کرده تا میزان فروش بالای این مجموعه در هرسال که غالباً بدون توجه به کیفیت و محتوای آن صورت می‌گیرد را فراموش کند و با اعمال تغییراتی اساسی، از حالا به فکر جلب نظر مثبت بازی‌بازان باشد. بدین‌ترتیب و در به روزرسانی اخیری که در توضیحات صفحه‌ی خرید بازی FIFA 21 صورت گرفته است، متنی جدید افزوده شده که به اعمال تغییراتی جالب توجه در بخش Career این بازی اشاره دارد.

از جمله‌ی این تغییرات، می‌توان به گزینه‌ی Interactive Match Sim اشاره کرد که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا در هر لحظه از حالت شبیه‌سازی، کنترل بازی را به دست بگیرد و یا می‌توان با استفاده از تنظیمات مختلف، تنها در لحظات حساس نظیر ضربات پنالتی کنترل بازی را به دست گرفت. همچنین، بخش تمرین اختصاصی بازیکنان و پیشرفت آن‌ها نیز دستخوش تغییرات مختلفی شده است. برای مثال، بازی‌بازان می‌توانند تا یک مدافع کناری مستعد در فاز هجومی را به‌تدریج به یک وینگر تبدیل کنند؛ دقیقاً شبیه به چیزی که در طول این سال‌ها از بازیکنی نظیر گرت بیل دیده‌ایم.

دیگر ویژگی جدید این بخش Match Sharpness نام دارد. این بخش به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا میزان آمادگی روانی بازیکنان برای هر بازی را بسنجند تا با استفاده از جلسات آموزشی مختلف و تمرین‌های خاص، آن را بهبود ببخشند. همچنین، بخش تمرینی این حالت نیز تغییرات جدیدی در خود می‌بیند و در این بازی می‌توان تا با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته‌تر، زمان تمرین و استراحت مناسبی برای بازیکنان درنظر گرفت. در نتیجه‌ی این امور، شرایط روحی و روانی و همچنین شرایط جسمانی بازیکنان در حالت ایده‌آل باقی خواهد ماند. از طرفی دیگر، تنظیمات و روش‌های جدیدی برای خرید و فروش بازیکنان در حالت Career درنظر گرفته شده است.

به‌هرترتیب، با اینکه بخشی از موارد ذکر شده را می‌توان در نسخه‌ی فعلی بازی نیز مشاهده نمود، اما به‌نظر می‌رسد تا در کنار ارتقای حالت‌های مثبت فعلی شاهد بخش‌های جدیدی خواهیم بود.

بازی FIFA 21، در تاریخ ۸ آبان ۱۳۹۹ (۲۹ اکتبر ۲۰۲۰) برای کنسول‌های نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین، در تاریخی نامعلوم نسخه‌ای از این بازی در دردسترس کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری‌اکس قرار خواهد گرفت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 2 =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟