بازی Quantum Error
تریلر جدیدی از بازی Quantum Error منتشر شد
مهر ۲۱, ۱۳۹۹
Ryzen 5000
پردازنده‌های نسل جدید Ryzen 5000 رسماً معرفی شدند
مهر ۲۱, ۱۳۹۹

کنسول اکس‌باکس سری اکس در درگاه‌های خود دارای شاخص‌های لمسی است

کنسول اکس‌باکس سری اکس

در طول سال‌های اخیر، شاهد بازی‌هایی بوده‌ایم که از لحاظ دسترسی قدم‌های بزرگی را رو به جلو برداشته‌اند و در این بازی‌ها گزینه‌های مختلفی برای افراد معلول در نظر گرفته شده است. یکی از نمونه‌های این موارد، کنترلر تطبیقی اکس‌باکس شرکت مایکروسافت است و به نظر می‌رسد که آن‌ها به دنبال ادامه‌ی این کار با سخت‌افزارهای نسل بعدی هستند.

به‌تازگی آقای برایس جانسون (Bryce Johnson) از مایکروسافت، که در ساخت کنترلر تطبیقی اکس‌باکس نقش داشته است، در توییتر خود اعلام کرد که کنسول اکس‌باکس سری اکس در خروجی‌های خود دارای شاخص‌های لمسی برای نابینایان است که که به کابل کشی نیز کمک خواهد کرد.

آقای جانسون در توییت‌های بعدی خود توضیح داد که الگوی شاخص‌های مربوط به درگاه‌ها “استاندارد” نیست و در عوض برای کار با جامعه‌ی نابینایان تعیین شده است. وی همچنین توضیح داد که از سیستم لمسی Braille استفاده نشده است، زیرا فضای کافی برروی این کنسول وجود ندارد و نیز موجب بروز مشکلاتی در محلی‌سازی می‌شود. جانسون در توییت‌های خود چندین بار به کامل نبودن این راه حل اشاره کرده است، اما همچنان یک راه حل خوب به نظر می‌رسد و مایکروسافت آن را ابتکاری می‌داند.

کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۰) عرضه خواهند شد.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟