سیستم مورد نیاز بازی Hitman III
سیستم مورد نیاز بازی Hitman III اعلام شد
شهریور ۵, ۱۳۹۹
Heart of Deimos
بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Heart of Deimos بازی Warframe منتشر شد
شهریور ۵, ۱۳۹۹

فرهنگ اسلحه در Cyberpunk 2077 نسخه‌ای شدیدتر از علاقه‌ی آمریکایی‌ها به سلاح خواهد بود

Cyberpunk 2077

فرهنگ پیرامون اسلحه و علاقه‌ی غیرعقلانی افراد به سلاح‌های گوناگون در عنوان Cyberpunk 2077 از موردی واقعی الهام گرفته شده است و البته نسخه‌ای شدیدتر از واقعیت خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید یک اثر Cyberpunk باید به طور خودکار نمونه‌ای شدیدتر و تاریک‌تر از مفاهیم و اتفاقات مدرن امروزی باشد و اثر جدید استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) نیز چنین راهی را پیش گرفته است. سلاح‌ها در دنیای Cyberpunk 2077 همه جا یافت می‌شوند و دلیل آن فراتر از این است که با یک بازی ویدیویی رو به رو هستیم بلکه توضیحاتی برای این موضوع فراهم شده است. در گفت و گویی با مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن، سازندگان بازی در رابطه با این اثر و مفاهیم طراحی‌های مختلف توضیحاتی را ارائه دادند و فرهنگ اسلحه در این عنوان را بازتر کردند.

بن اندروز، هماهنگ کننده‌ی بخش طراحی‌های مفهومی استودیو، توضیح داد که چگونه فرهنگ علاقه به تفنگ‌های مختلف در Cyberpunk 2077 به آمریکای امروزی بر می‌گردد. وی در این باره گفت:

یکی از چیزهایی که در رابطه با سلاح‌های مختلف در Cyberpunk به آن فکر کردیم این بود که چه فرهنگ عمومی در این باره وجود دارد به شکلی که هیچ منعی برای حمل سلاح وجود نخواهد داشت. کارایی سلاح‌ها در دنیای ما بسیار متفاوت خواهد بود. این یک فرهنگ تفنگ در آمریکا به صورت شدیدتر و دیوانه‌وارتر خواهد بود. همه‌ی شخصیت‌ها در بازی ما یک تفنگ به همراه خود دارند چرا که خشونت به نهایت خود رسیده است. این که فردی از سر کار تا رسیدن به خانه مورد حمله قرار گیرد بسیار عادی بوده و انتظارش می‌رود و یا این که به راحتی این احتمال وجود دارد که به آپارتمان شما وارد شوند و وسایل را بدزدند. بنابراین همه یک تفنگ همراه خود خواهند داشت.

ما نه تنها از نظر دنیای بازی و روایت شاهد الهام فرهنگ سلاح از کشور آمریکا هستیم بلکه در گیم‌پلی نیز این الهامات دیده می‌شود اما در شکلی شدیدتر و دیوانه‌وارتر آن را تصور کنید. به عنوان مثال شرکت‌های اسلحه‌سازی در Cyberpunk 2077 تفنگ‌های یک‌بار مصرف را با قیمت بسیار پایین تولید می‌کنند، اسلحه‌ای که بعد از استفاده کردن از تمامی مهمات درون آن به طور خودکار ازبین می‌رود. آقای انردوز در ادامه توضیح داد:

این ایده که شما سلاحی را با قیمت ۵ یورو خریداری کنید وجود دارد و شما می‌توانید آن را از فروشگاه کنار خانه‌ی خود در هر زمانی خریداری کنید و در آخر هفته از خانه‌ی خود در مقابل حمله‌ی دزدها دفاع کنید و سپس آن را دور بیاندازید و تفنگی دیگر بخرید.

اخیراََ آقای تاست در مصاحبه‌ای با منبع خبری Netrunner 2077 اعلام کرده بود، عنوان Cyberpunk 2077 تجربه‌ی نقش آفرینی بسیار عمیق‌تری را نسبت به The Witcher 3 ارائه می‌دهد. همچنین روز گذشته سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red)  رسماً تایید کردکه بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 تعدادی محتوای‌اضافه‌ی رایگان در قالب پوسته‌های ظاهری و مراحل فرعی متعدد دریافت خواهد کرد.

Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی نسل بعدی در زمان عرضه‌ی این کنسول‌ها با بهبودهای گرافیکی مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟