بازی Monster Hunter World
آمار جدیدی از فروش بازی Monster Hunter World منتشر شد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۹
Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster
تصاویر جدیدی از بازی Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster منتشر شد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۹

ریوت گیمز برخی از جزئیات‌ مربوط به شخصیت‌های بازی Valorant را تغییر خواهد داد

بازی Valorant

به تازگی استودیوی ریوت گیمز (Riot Games) در یک برنامه‌ی مخصوص برروی شبکه‌ی توییچ (Twitch) خبر از تغییر برخی جزئیات در مورد قدرت و توانایی شخصیت‌های این بازی به خصوص Sage را منتشر کرد. بازی تیراندازی اول‌شخص Valorant به عنوان یک اثر آنلاین و چندنفره هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و باید به صورت مداوم از آن پشتیبانی شده و محتویات جدید دریافت نماید. این بازی با وجود مبارزان قدرتمند و منحصر به فردی که در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، فصل جدیدی از فعالیت استودیوی ریوت گیمز را در صنعت بازی‌های ویدئویی رقم خواهد زد. به همین دلیل پولیش‌های فراوان در بخش گیم‌پلی، افزودن محتویات جدید و رفع مشکلات و باگ‌های مختلف بازی Valorant باید در دستور کار این استودیو باشد تا بتواند به خوبی از پس رقابت با عناوین مشابه برآید.

با وجود همه‌ی این موارد، بازی Valorant از زمان عرضه‌ی خود در سال جاری میلادی عملکردی عالی داشته و کاملا رضایت بازی‌بازان و توسعه‌دهنده را برانگیخته است. الهام گرفتن در مدل‌سازی و گیم‌پلی این اثر از سری Counter Strike: Go به همراه مبارزانی که هرکدام قدرت‌هایی کاملا منحصر به فرد را دارند، بسیار مورد ستایش بازی‌بازان و منتقدان قرار گرفته و آن را به اثری جدید و سرگرم‌کننده تبدیل کرده است. حتی در برخی موارد شاهد آن بودیم که بسیاری از بازی‌بازان حرفه‌ای و سرشناس برای مدتی بازی‌های محبوب و همیشگی خود را رها کردند تا به تجربه‌ی جدیدترین اثر استودیوی ریوت گیمز بپردازند. به همین صورت برخی از بازی‌بازان حرفه‌ای تصمیم گرفتند تا به صورت جدی و حرفه‌ای در طولانی مدت در بازی Valorant مشغول مبارزات نفسگیر و هیجانی شوند. با این حساب اگر استودیوی ریوت گیمز با موفقیت از عهده‌ی پشتیبانی و تولید محتوا برای این عنوان آنلاین برآید، می‌توان شاهد موفقیت انفجاری آن بود.

با این وجود و به گفته‌ی تجربه‌کنندگان بازی Valorant، این اثر هنوز به توجه و تعمیرات اساسی احتیاج دارد. یکی از انتقاد‌هایی که به شدت به بازی وارد می‌شود و تاثیر زیادی هم در نتیجه‌ی مسابقات دارد، عدم تعادل و مساوات قدرت‌ شخصیت‌های گوناگون درون بازی است. به این صورت که در ظاهر به صورت تئوری این قهرمانان در یک سطح بوده و هرکدام در یک زمینه خبره هستند اما در میدان نبرد برد بیشتر از آن شخصیت‌های خاصی می‌شود. این اختلاف در عملکرد قهرمان‌های بازی Valorant به حدی است که حتی رده پایین‌ترین بازی‌بازان می‌توانند با انتخاب یک مبارز خاص افرادی که در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند را از بین ببرند و به راحی آ‌ن‌ها را مفلوب سازند. در صدر این شخصیت‌های غیربالانس، Sage قرار دارد و بیشترین انتقادات و شکایت‌ها از اختلاف قدرت وی با سایر قهرمانان بوده است. به تازگی در یک مصاحبه‌ی پرسش و پاسخ مانند در شبکه‌ی توییچ، آقای ریان مورلو اسکات (Ryan Morello Scott) کارگردان بازی Valorant اظهار داشت که به زودی جزئیات مربوط به شخصیت‌هایی که پیش از این اعلام کرده‌ایم، تغییرات بیشتری خواهند داشت. وی اعلام کرد که این سه شخصیت Sage ،Viper و Breach خواهند بود که در گذشته مشخص شد باید تغییراتی در قدرت‌های آن‌ها اعمال شود و حال باید این متعادل‌سازی شدیدتر صورت گیرد.

البته اعلام خبر تغییرات زیاد در قدرت‌های شخصیت Sage برای بازی‌بازان تعجب ‌برانگیز نبوده و همه‌ی آن‌ها انتظار این اتفاق در آینده‌ی نزدیکی را داشتند. با این حال نکته‌ای که قابل توجه و تعجب‌آور است عدم تغییر قدرت‌های شخصیت Sage به صورت کامل و پایه‌ای خواهد بود. در واقع این شخصیت برخی از قدرت‌های خود را از دست داده یا ضعیف‌تر خواهند شد و در عوض توانایی‌های جدید به همراه افزایش بعضی دیگر از قدرت‌های سابق خود را به دست می‌آورد. این اقدام معمولا هنگامی صورت می‌گیرد که توسعه‌دهندگان بازی‌های چندنفره‌ی شخصیت-محور قصد دارند اکثر توانایی‌های یک شخصیت را به همان صورت اولیه حفظ کرده و تنها تمرکز بازی‌بازان را از یک قابلیت کلیدی و قدرتمند به سمت سایر توانمندی‌های آن قهرمان تغییر دهند. بدین صورت دیگر شاهد استفاده‌ی بی‌رویه از یک قابلیت شخصیت‌ها نخواهیم بود و نبردهای بازی جنبه‌ی متعادلی به خود خواهند گرفت. در شدیدترین حالت ممکن است این قابلیت‌هایی که به صورت یک‌جانبه مورد استفاده قرار می‌گیرند، کاملا از دسترس بازی‌بازان خارج گردند. البته به نظر نمی‌رسد که برای متعادل‌سازی شخصیت Sage استودیوی ریوت گیمز تا این حد سخت‌گیرانه عمل نماید.

در حالی که استودیوی ریوت گیمز اعلام نمود شخصیت Sage یک بالانس کلی متشکل از کاهش و افزایش برخی قدرت‌ها خواهد داشت، اما دو شخصیت دیگر یعنی Breach و Viper هنوز در حال تست شدن جهت کشف نقاط قوت و ضعف هستند تا در نهایت به یک تعادل رضایت‌بخش برسند. در مورد شخصیت Viper اخیرا نیز استودیوی ریوت گیمز اعلام کرده بود که قرار است تغییراتی صورت گیرد و این شخصیت از حالت بسیار قدرتمندش خارج شود اما به نظر می‌رسد که بازی‌بازان هنوز هم نسبت به نامتعادل بودن آن اعتراض دارند و این تغییرات کافی نبوده است. با این حال شرایط برای شخصیت دیگر یعنی Breach کمی بهتر است و احتمالا این قهرمان باید در قدرت‌هایی متعادل شود که به کمک وی به هم‌تیمی‌هایش مربوط می‌شوند. در کنار این تغییرات و متعادل‌سازی‌ها، استودیوی ریوت گیمز افزود که به زودی شخصیت جدید بازی به نام Killjoy به زودی به عنوان Valorant و لیست قهرمانان آن افزوده خواهد شد.

بازی آنلاین، چندنفره و تیراندازی Valorant هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. در پایان شما می‌توانید نقد و بررسی این اثر را از طریق این نشانی مشاهده نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + نه =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟