Earth Defense Force
تاریخ انتشار بازی Earth Defense Force: World Brothers مشخص شد
مهر ۳, ۱۳۹۹
بازی Serious Sam 4
نقدها و نمرات بازی Serious Sam 4 منتشر شد
مهر ۳, ۱۳۹۹

سرورهای بازی Rocket League دچار مشکلات فراوانی شده است

روز گذشته و پس از رایگان شدن عنوان Rocket League در فروشگاه‌های مختلف، سرورهای بخش چندنفره‌ی این بازی مورد هجوم بازی‌بازان قرار گرفت و دچار مشکلات فراوانی شد.

معمولاً با رخ‌دادن تغییرات اساسی نظیر رایگان شدن یک بازی، شاهد بروز مشکلات فراوان در سرورهای آن هستیم و به‌نظر می‌رسد که اکنون نوبت به عنوان محبوب Rocket League رسیده است تا با این مشکل دست و پنجه نرم کند. همانطور که اشاره شد، بازی مذکور از روز گذشته به صورت رایگان در تمامی فروشگاه‌های پلتفرم‌های مختلف در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت و پس از مدتی کوتاه، هجوم بازی‌بازان به بخش چندنفره‌ی این بازی باعث شد تا میزبانانی نظیر اپیک‌گیمز با همکاری توسعه‌دهنده‌ی Rocket League یعنی استودیوی سایونیکس (Psyonix)، تعداد بازی‌بازان ورودی به بخش‌های چندنفره‌ی این بازی را برای ساعاتی محدود کنند. اما فروشگاه اپیک گیمز، امروز و طی اعلانیه‌ای خبر رفع شدن این محدودیت را منتشر نمود و به‌نظر می‌رسد که استودیوی سازنده‌ی این بازی به‌سرعت در حال تقویت سرورهای بازی است.

از طرفی دیگر، این بازی در ماه گذشته و حتی پیش از رایگان شدنش نیز مورد استقبال بی‌سابقه‌ی بازی‌بازان قرار گرفته بود و پس از رایگان شدن آن نیز طبعاً شاهد هجوم بازی‌بازان بودیم و به‌نظر می‌رسد که عدم پیش‌بینی و تلاقی این دو مورد باعث بروز مشکلات در سرورهای بازی شده‌اند. با توجه به اخبار پیرامون این بازی، این محدودیت در اتصال به سرورهای بازی از ساعت ۷ تا ۱۲ به وقت محلی رخ داد و اکنون شاهد رفع این مشکل هستیم. لازم به ذکر است که روز گذشته و پس از گذشت چند ساعت از رایگان شدن بازی، بیش از ۳۰۰۰ کاربر گزارشاتی مبنی بر عدم دسترسی به سرورهای بخش چندنفره‌ی بازی را به فروشگاه اپیک گیمز ارسال کردند.

از طرفی دیگر، بازی Rocket League اولین بازی از کنسول اکس‌باکس وان است که به‌صورت کراس‌پلتفرم در دسترس بازی‌بازان رایانه‌های شخصی و کنسول مذکور قرار گرفت و می‌توان این عامل را نیز به عوامل متعدد بروز مشکل فوق افزود. همچنین، با این اوصاف به‌نظر می‌رسد که فروشگاه اپیک گیمز برای کنترل سرورهای بازی باید نگاه ویژه‌ای بر وروی بازی‌بازان از درگاه اکس‌باکس وان به این کنسول داشته باشد. به‌هرترتیب، این مشکل در حال حاضر رفع شده است اما بدون شک با افزایش ناگهانی مجدد بازی‌بازان و ورود آن‌ها به سرورهای بازی، دوباره شاهد رخ‌دادن چنین مشکلاتی خواهیم بود. لازم به ذکر است که این موضوع ممکن است برای تمامی استودیوها و فروشگاه‌ها رخ دهد، چرا که محدودیت‌ها در سرورهای بازی برای تمامی آن‌ها وجود دارد و اعمال تغییرات اساسی در آن نیز نیازمند صرف هزینه‌های گزاف و وقت خواهد بود.

اما علاوه بر افزایش ناگهانی میزان بازی‌بازان ورودی به بازی و رخ دادن مشکلات در سرورهای بازی، مشکل اساسی دیگری نیز به‌واسطه‌ی رایگان شدن Rocket League به‌وجود آمده است. در حقیقت، این موضوع باعث شد تا تمامی فروشگاه‌های بازی‌های ویدیویی در پلتفرم رایانه‌های شخصی ‌جز فروشگاه اپیک گیمز، مجبور به حذف کردن این بازی از لیست بازی‌هایشان شوند. همچنین، انجام این عمل در راستای حاصل کردن اطمینان از سازگاری نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی با قابلیت کراس‌پلتفرم امری بدیهی و ضروری است.

در این بین، اگر از آن دسته از بازی‌بازانی هستید که پیش‌تر و از فروشگاه‌های دیگری جز اپیک بازی را خریداری کرده‌اید، همچنان به آن دسترسی خواهید داشت. لازم به ذکر است که حدود پنج سال پیش و زمانی که بازی Rocket League از میزان فروش ۱ میلیونی در فروشگاه استیم پیشی گرفت، کاربران بسیاری این فروشگاه را به عنوان پلتفرم مقصد خود انتخاب کردند و اکنون شاهد به‌وجود آمدن چالش سختی برای استودیوی سایونیکس هستیم.

بازی Rocket League، هم‌اکنون به صورت رایگان در دسترس بازی‌بازان تمامی پلتفرم‌ها و کنسول‌ها قرار دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

شروع تماس
تماس با ما
سلام
چطور می توانم کمکتون کنم؟